Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning |
| Fitness/Gym Fitnesscenter | Spa & Hälsocenter Solarium | Mötesfaciliteter Affärscentrum |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002 São Paulo kan du enkelt nå Memorial da América Latina, som ligger cirka 4 km bort.
Den här villan har ett väldigt bra läge mindre än 250 meter från Quitanda. Gästerna kan besöka Museu de Arte de São Paulo, som ligger i närheten av denna villa, eller kolla in Bild- och ljudmuseet, som ligger mindre än 1 km bort.
Restaurangen Dona Vitamina erbjuder hälsosamma specialiteter mindre än 250 meter bort. Närmaste tunnelbanestation är Fradique Coutinho, som ligger mindre än 5 minuter till fots från boendet. Bland faciliteterna på plats finns solarium.
- Lokala sevärdheter
- Biennial´s Ibirapuera - Ciccilio Matarazzo Pavillion4,2 km
- Parque Ibirapuera3,8 km
- Estadio Palestra Italia4,1 km
- Obelisco3,8 km
- Jockey Club2,6 km
- Abril Theater5 km
- Edifício Itália4,8 km
- Museu de Arte de São Paulo (MASP)3,1 km
- Universitary City (USP)4,2 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats10 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation6 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- 24-timmars reception
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Bagageförvaring
- Hiss
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Solarium
- Fitnesscenter
Service
- Tvätt
- Matinköpsservice
- Affärscentrum
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Gardiner
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002 till São Paulo-Congonhas flygplats?
Villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002 ligger inom 20 minuters bilresa från São Paulo-Congonhas flygplats. - ❓
Vilka tjänster erbjuder villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002 sina gäster?
Villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002 erbjuder tjänster som 24-timmars reception. - ❓
Finns det ett kök i villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002?
Ett komplett kök finns i villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002. - ❓
Tillåter denna semesterbostad husdjur?
Denna semesterbostad tillåter inte husdjur. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska São Paulos viktigaste landmärken, inklusive Memorial da América Latina (4 km), Bild- och ljudmuseet (1 km) och Museu de Arte de São Paulo, som finns inom 10 minuters bilresa. - ❓
Finns det några spa-möjligheter i villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002 som gästerna kan utnyttja?
Gästerna i villan Studio Charmoso A Passos Do Metro - P3002 kan koppla av med solarium.